ОТ КЛИЕНТА ДО АГЕНТА .............................. Стать агентом Приватбанка

БАНКИ И ФИНАНСЫ

Категории раздела

Мои статьи [233]

Кредитная карта

Карта

Закажите любой Продукт от ПриватБанка прямо зараз

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Будьте патріотом – віддайте збереження у "казну"
Нацбанк і Мінфін гарячково шукають способи «виманювання» валюти в населення. Протягом всього 2012 золотовалютні резерви НБУ зменшувалися. Невелике зростання «подушка безпеки» країни показала лише в квітні (+1,7%) та липні (+2,6%). А МВФ не поспішає кредитувати Україну.
Але це не змогло перекрити інші десять місяців падіння. В результаті року маємо скорочення резервів на третину. У грошовому вираженні Нацбанк витратив за рік 7,5 млрд. дол 2012-й НБУ закрив, маючи на рахунках трохи більше 24,5 млрд. дол Нагадаємо, критичним експерти вважають рівень у 20 млрд. дол
У четвер 24 січня 2013 український уряд мав зустрітися з місією МВФ, але зустріч перенесли на 29 січня. Зате тепер відомо, що місія пробуде в Києві два тижні, до 12 лютого. Однак експерти міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's (S & P) вважають, що двома тижнями переговори з МВФ не обмежаться.
«Надання нових кредитів з боку МВФ залежить від реалізації ключових структурних реформ ... Дискусії з МВФ можуть затягтися на кілька місяців, а укладені угоди буде непросто реалізувати», - йдеться в аналітичному звіті S & P.
Чи дасть нам МВФ новий кредит, поки судити рано. Однак потреба Нацбанку в твердій валюті просто критична. Чиновники з НБУ неодноразово заявляли, що головна «чорна діра», щомісяця пожирає золотовалютні резерви - поповнення населенням «підматрацні» заощаджень. Приміром, тільки в листопаді 2012 населення купило 3,3 млрд. дол, а продало трохи більше 1 млрд. дол Тобто «під матрацами» осіло близько 1,8 млрд. дол (стільки виходить, якщо відняти з куплених 2 , 3 млрд. доларів обсяг приросту депозитів населення за листопад - 0,5 млрд. доларів в еквіваленті).
За оцінкою директора департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександра Дубіхвоста, на руках у населення знаходиться мінімум 50 млрд. дол, тобто сума, в два рази перевищує розмір золотовалютних резервів НБУ.
Принципово іншу оцінку запропонував «Грошам» виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук: «Нормальна людина тримає на чорний день не більше 150 - 200 дол безпосередньо вдома, а великі суми зберігає в банці. Тисячі й мільйони, якими хочуть поповнити золотовалютні резерви, - це не той скарб, який потрібно шукати. За моїми оцінками, сума валюти «в скляних банках» завищена приблизно в 10 разів. Розрахунок простий: 22 млн. чоловік працездатного населення, нехай у кожного в середньому є 200 дол От вам 4,4 млрд. дол ».
І все ж фінансові аналітики оцінюють «підматрацні» накопичення населення в середньому в 53 млрд. доларів. Ці гроші не дають чиновникам з Нацбанку спокою, адже за їх рахунок можна помітно «поправити здоров'я» резервів українського центрального банку.
Восени 2012 року Мінфін вже пропонував населенню інвестувати в доларах «на благо держави», випустивши казначейські зобов'язання у валюті. Треба сказати, що папери першого випуску, стартував 10 жовтня 2012 року, вже розкуплені. Зараз у продажу є тільки казначейські зобов'язання серії B з прибутковістю 8% річних (початок випуску 30.11.2012). Нагадаємо, обсяг кожного випуску - лише 200 млн. дол Надихнувшись успіхом, Мінфін може спробувати робити такі розміщення хоч кожного місяця, залучаючи по 150-200 млн. дол Таким чином, за рік уряд може отримати від населення мінімум 2 млрд. дол
Ще один шлях «вилучення валюти з-під матраців» - активне залучення валютних вкладів держбанками. Зокрема, Ощадбанком - другим за сумою залучених вкладів населення. Вже зараз на його рахунках знаходиться близько 30 млрд. грн. З них приблизно 20% - це валютні вклади, тобто менше 1 млрд. доларів. При тому, що в середньому по банківській системі співвідношення вкладів у гривні до валютних депозитів складає 50/50. Так що у Ощадбанку є величезний потенціал у залученні валюти від населення. Козир держбанку - довіра населення (він єдиний має прямі держгарантії за вкладами населення) і широка географія присутності.
Трохи маркетингу - і валюта потече в Ощадбанк рікою. А той, у свою чергу, зможе, наприклад, кредитувати Нафтогаз для закупівель газу або придбавати валютні облігації уряду.
Але найрезонанснішою і цілком результативною спробою НБУ повернути валюту в систему стала ініціатива запровадження 10% «валютного» збору. У грудні 2012 року, коли законопроект активно обговорювалося і його прийняття вже здавалося невідворотним, багато українців побігли здавати долари, щоб уникнути майбутніх поборів. У результаті обсяг купівлі та продажу валюти населенням в останній місяць року був практично однаковим (1,44 млрд. дол до 1,65 млрд. дол). І це при тому, що девальваційні очікування залишалися високими. Тобто, для досягнення мети закон про збір з продажу валюти навіть не довелося приймати, достатнім виявилося злегка налякати населення такою можливістю, і, вуаля - валюта сама потекла в банки.
Зараз одіозний законопроект злегка призабутий. Але цілком можливо, що незабаром його знову витягнуть з-під стоси паперів, щоб пригрозити українцям, що почав скуповувати валюту. А то й просто ввести новий збір - при ставці в 3-5% продавити новий закон цілком реально.
Чим будуть виманювати валюту


____________________________
Джерело інформації: Мій Луцьк
дата 22.03.2013




Категория: Мои статьи | Добавил: dud666 (27.03.2013)
Просмотров: 769 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Поиск

Реклама

 

Создание сайтов

Создание недорогих сайтов

КАРТА GOLD

Карта Gold