ОТ КЛИЕНТА ДО АГЕНТА .............................. Стать агентом Приватбанка

БАНКИ И ФИНАНСЫ

Категории раздела

Мои статьи [233]

Кредитная карта

Карта

Закажите любой Продукт от ПриватБанка прямо зараз

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Вчимося заробляти
У відділеннях Ощадбанку триває продаж державних казначейських зобов'язань. Цей вид цінних паперів, на думку експертів, с найбільш ефективним способом захисту коштів від інфляції. Американці та європейці давно оцінили переваги таких капіталовкладень. А от українці поки лише прораховують всі «за» і «проти» - щоб усе було гаразд. Багатьом сама назва «казначейські папери» здається занадто складною і незрозумілою. Насправді ж нічого складного тут немає. Навпаки, все просто і вигідно. Упевнитися в цьому допоможуть коментарі фахівців.
1. Що таке сертифікат казначейського зобов'язання?
Казначейські зобов'язання - це вид цінних паперів, що випускаються державою. Купуючи їх, кожен з нас вкладає свої гроші в бюджет країни. А натомість отримує цілий пакет гарантій. По-перше, гарантії повернення витрачених коштів за будь-яких обставин, оскільки їх безпеку надає кредитна та податкова влада країни. Тобто можна бути впевненим, що вкладеш гроші жодним чином не будуть втрачені, не зникнуть тощо. По-друге, це реальна можливість заробляти на своїх заощадженнях. Відсотки нараховуються регулярно і виплачуються або за спеціальними купонами раз на півроку, або в кінці терміну дії цінних паперів. До того ж власник цінних паперів може, якщо побажає, продати їх Ощадбанку, не чекаючи закінчення терміну погашення.
- На сьогодні прибутковість за казначейськими паперами - одна з найвищих на ринку, - каже директор департаменту НБУ з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку Олександр Дубихвіст. - Існують банки, які можуть запропонувати і вищі відсотки, але громадяни повинні розуміти, що й ризики за таких умов значно вищі.
Казначейські папери, які реалізує Ощадбанк за ціною 500 доларів США за одиницю, гарантують своїм вкладникам прибуток у розмірі 9,2 відсотка при обігу у два роки. До речі, прибуток повністю звільняється від оподаткування. Зовні казначейський білет являє собою аркуш паперу з елементами захисту від підробок (усього 15 ступенів), який містить інформацію безпосередньо про цінний папір (вартість, серія, дата випуску і погашення тощо). Також тут розміщуються чотири купони, за якими Ощадбанк виплачує власнику цінних паперів відсотки або, висловлюючись професійно, купонний дохід.
2. Де і як їх придбати?
Придбати державні казначейські зобов'язання можна в одному з п'ятисот відділень державного Ощадбанку. їх перелік легко знайти на сайті установи. Якщо ж під рукою немає комп'ютера, достатньо зателефонувати на «гарячу лінію» за номером 8-800-210-800 та дізнатися всі подробиці.
- Якщо загальна вартість покупки не перевищує 150 тисяч гривень, для придбання цінних паперів жодні документи не знадобляться, - повідомляє заступник голови Ощадбанку Антон Тютюн. — А от якщо сума покупки перевищує зазначений ліміт, необхідно мати при собі документ, що засвідчує особу.
Для того, щоб придбати цінні казначейські папери, не знадобиться відкривати рахунок або підписувати договір з банком. Власник цінних паперів може розпоряджатися ними на свій розсуд - продати, закласти або подарувати, адже вони не іменні, а випускаються у формі «на пред'явника».
3. Як змінюється їх вартість?
Вартість кожного цінного паперу становить 500 доларів США. Але це не остаточна цифра.
— Вартість казначейських паперів збільшується на 1 долар кожні 8 днів, — розповідає директор Департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів України Галина Пахачук. - Чим ближче термін виплати купонного доходу, тим вище буде вартість цінного паперу. Наприклад, 12 листопада він буде коштувати вже 505 доларів. За п'ять днів до виплати купонного доходу продаж зупиняється, а після виплати поновлюється. При цьому відсотки нараховують-я від початкової вартості у 500 доларів, а сам цінний папір продається за ті ж самі 500 доларів, але вже без одного купона. Та ж схема повторюється кожні півроку протягом двох років - повного терміну погашення цінного паперу. Також за умовами випуску Ощад-бан к може викупити цінні папери у власників ще до завершення строку їх дії та за ту ж саму ціну, за якою вони були придбані. Тобто будь-які грошові втрати виключені.
4. Як отримати гроші назад?
Отримувати відсотки власники цінних паперів зможуть кожні півроку - на другий день після закінчення купонного періоду. Якщо власник цінних паперів побажає продати їх, і в цьому випадку не виникне жодних проблем. Боятися того, що грошей не буде чи їх не вистачить, не варто.
- Упевнений, якщо до відділення Ощадбанку звернеться клієнт з облігаціями на суму не більше 150 тисяч гривень, він зможе отримати на руки всю суму одразу ж, - запевняє Антон Тютюн. - Але якщо мова йде про більшу суму або при наявності ажіотажу, можливо, знадобиться зробити попереднє замовлення валюти. У цьому випадку власнику виплатять вартість його цінних паперів наступного дня.
5. Коли облігації можуть не прийняти?
Казначейські зобов'язання не тільки зовні нагадують грошові купюри. Як і до грошей, до них висуваються певні вимоги. Утримувачам цінних паперів слід пам'ятати, що у них можуть виникнути складності з поверненням облігацій. Приміром, у випадку, якщо цінний папір дуже пошкоджений - більш як 50 відсотків поверхні. Якщо мова йде про дрібніше пошкодження, знадобиться перевірка, яка допоможе встановити оригінальність паперу. Також не можна самостійно відрізати від цінного паперу купони по закінченні чергового купонного періоду. Це має право робити тільки касир Ощадбанку і в той момент, коли виплачуватиме власникові казначейського зобов'язання купонний дохід.
 
 
Категория: Мои статьи | Добавил: dud666 (28.11.2012) | Автор: Вечірній Київ
Просмотров: 732 | Теги: цінні папери, Ощадбанк, Державні казначейські зобовязання | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Поиск

Реклама

 

Создание сайтов

Создание недорогих сайтов

КАРТА GOLD

Карта Gold