ОТ КЛИЕНТА ДО АГЕНТА .............................. Стать агентом Приватбанка

БАНКИ И ФИНАНСЫ

Категории раздела

Мои статьи [233]

Кредитная карта

Карта

Закажите любой Продукт от ПриватБанка прямо зараз

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Як захистити ваші заощадження
У попередньому номері ми розповіли про розраховані на будь-які фінансові можливості варіанти депозитів, що їх пропонує громадянам України вітчизняна банківська система. Попри несприятливі прогнози, що висловлювалися під час та після парламентських виборів, Національний банк України утримує гривню стабільною. Це дозволяє кожній людині нашої країни спокійно та впевнено розміщувати свої кошти на депозит та отримувати прибуток.
Серед вжитих заходів для утримання стабільності гривні виділимо два найголовніших. Перший – ухвалення закону, що дозволяє Національному банкові України вводити норму про обов'язковий продаж експортерами частини валютної виручки. Другий – за ініціативою головної фінансової інституції країни ухвалені зміни до Закону «Про рекламу». Відтепер на всю продукцію та послуги, що виставляються на реалізацію, заборонено вказувати ціни інакше, ніж у гривні. Якщо хтось і далі хоче гратися із законом, зазначати вартість товарів у якихось «умовних одиницях», доларах США чи євро, його чекає штраф. Цей крок був необхідний для зниження рівня доларизації економіки країни. Крім усього, розрахунки в чужоземній валюті далеко не завжди свідчили про сплату всіх необхідних податків до вітчизняного бюджету.
Втім, є на фінансовому ринку продукт, де гривня та долар поєднані. Це - валютні казначейські зобов'язання.
Вони схожі на депозит, оскільки гарантують пристойний річний прибуток у доларах – від 8% до 9,2%. Такий дохід покриває будь-яку інфляцію, навіть у американській валюті. Його виплачують двічі на рік. Казначейські валютні зобов'язання – це не депозити, а державні цінні папери України, гарантовані всією економічною міццю держави. Щоб їх придбати, на відміну від відкриття депозиту в комерційному банку, потрібно менше бюрократичних дій. Купуючи зобов'язання на суму до 150 тисяч гривень, вам не потрібно навіть пред'являти паспорт та ідентифікаційний код.
Важливо пам'ятати: ставитися до казначейських валютних зобов'язань слід як до реальних грошей. Що це означає для покупців? При виплаті відсотків касир "Ощадбанку" відрізає один із купонів - прямокутник, що розташований у нижній частині бланку зобов'язань. Самостійно видаляти купон заборонено. Цим має займатися лише співробітник банку.
Випуск казначейських валютних зобов'язань є першим кроком до формування на наших теренах справді сучасного, європейського ринку державних цінних паперів, властивого Західній Європі, де майже 10% населення тримають заощадження у державних боргових зобов'язаннях. Нам до цього показника ще, як мовиться, рости й рости. Але перші кроки до модернізації вітчизняного фінансового ринку вже зроблені.
Це стосується, зокрема, і впровадження такого терміну, як «електронні гроші» та наведення порядку із безготівковим обігом коштів у країні. Уже стало буденною практикою, коли люди отримують заробітну плату на пластикові картки VISA та Mastercard. На часі – введення єдиної соціальної картки, на яку будуть перераховуватися пенсії та всі види соціальної допомоги. Зараз держава здійснює конкретні заходи, аби VISA та Mastercard проводили розрахунки на території нашої країни лише у гривні та перевели до України власні гарантійні депозити.
Утім, ніхто наразі не збирається повністю відмовлятись і від неелектронних грошей. Йдеться, зокрема, про таку форму збереження коштів як монети із золота та срібла. Сучасна їхня назва – інвестиційні монети. Адже відомо, що скільки існує людство, стільки воно й шукає та знаходить способи, як заробити гроші, зберегти їх і примножити. І ніхто за всю історію не придумав нічого надійнішого, ніж придбання банківських виробів із коштовних металів. Зараз інвестиційні монети Національний банк України карбує із золота та срібла. Ці монети є не лише засобом збереження та накопичення капіталу, а і його значного примноження. Бо за всіма прогнозами золото протягом наступних років тільки дорожчатиме.
___________________________________________________________
Джерело  інформації: Чернігівські відомості (Интернет-издание)

дата 13.12.2012
Категория: Мои статьи | Добавил: dud666 (15.12.2012)
Просмотров: 658 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Поиск

Реклама

 

Создание сайтов

Создание недорогих сайтов

КАРТА GOLD

Карта Gold